Kluby

Pojedynek piłkarski

P7086483 KopiowanieJeszcze przed wakacjami zrodził się pomysł zorganizowania konfrontacji umiejętności piłkarskich dwóch „generacji” klubowiczów. Chodzi o mecz piłki nożnej między starszą młodzieżą, która uczęszczała do Klubu „Schron” od chwili jego powstania w 2009 r. do 2013 r., a młodszą młodzieżą, która  aktualnie bierze udział w zajęciach klubowych. Należy wspomnieć, że piłka nożna była przez wiele lat bardzo popularnym sportem wśród klubowiczów. Reprezentacja MK „Schron” odnosiła duże sukcesy w turniejach organizowanych w Białymstoku i Supraślu.

Pojedynek piłkarski odbył się 8 lipca 2016 r. na boisku tartanowym na Osiedlu Dziesięciny I. Zawodnicy obu drużyn poważnie potraktowali to sportowe wyzwanie. Z jednej strony stanęli gracze z dużym doświadczeniem piłkarskim, z drugiej  zaś gracze z dużym zapasem sił. Trudno było przewidzieć wynik tej sportowej walki. W pierwszej połowie meczu wyraźnie dominowała młodsza młodzież. Ale w drugiej połowie starsi złapali drugi oddech i szybko nadrabiali straty. Jednak ostatecznie to młodsi wygrali mecz wynikiem 14:10. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki.

Oczywiście zaraz po meczu padła propozycja spotkania rewanżowego. Odbyło się ono 21 lipca 2016 r. na tym samym osiedlowym boisku. Tym razem mecz był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć znaczącej przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 9:9. Ale oczywiście to nie satysfakcjonowało zawodników, należało wyłonić zwycięzcę. Zdecydowano się na rzuty karne. W tej konkurencji lepsi okazali się młodzi gracze. Tak więc to oni byli po raz drugi zwycięzcami tego fascynującego pojedynku piłkarskiego. Wszyscy zawodnicy udali się na Pizza Party, które odbyło się w pomieszczeniu klubowym. W czasie Party wszystkim zawodnikom wręczono słodkie upominki.